دسته‌بندی نشده

بالابر معلولین و قوانین آن

بالابر معلولین

بالابر معلولین و قوانین آن

 

بالابر معلولین غالبا برای استفاده مداوم  طراحی نشده‌است بلکه با توجه به عملکرد آنها می بایست فقط در موارد ضروری و لازم از آنها استفاده شود؛ نه در مواردی که افراد مختلف علاقه‌مند به استفاده از این سیستم می باشند. قوانینی که در این راستا تصویب شده به این قرار است:
هنگام انتخاب بالابر معلولین باید توجه بیشتری را به نحوی استفاده از آن داشت؛ مخصوصاً در زمان هایی که آسانسور ها در محیطی بدون نظارت قرار گرفته باشند. همچنین باید توجه خاصی به مسئولیت های مرتبط با نوع طراحی آسانسور داشت.

مسئولین باید برای پاسخ این سوال که آیا نصب یک این آسانسور در یک مکان خاص منجر به استفاده بیش از حد و در نهایت خرابی آسانسور و به خطر افتادن ایمنی مسافران خواهد شد یا خیر اقدام به ارزیابی میزان مخاطرات مرتبط با استفاده از آن کنند.

 

این مقاله ها را نیز بخوانید:
قوانین آسانسور معلولین شامل چه ضوابط و مقرراتی است؟
آسانسور معلولین بر اساس چه استانداردهایی تولید و نگهداری می شوند؟
آسانسورهای معلولین شامل چه قوانین و مقرراتی هستند؟

محدودیت های نصب بالابر معلولین

اگر اسکلت بندی ساختمان ها درست و اصولی انجام شده باشد و موارد ایمنی نیز در آن ها به درستی رعایت شده باشد دیگر نیازی نیست که در زمان نصب یک بالابر ، تغییرات و اصلاحاتی در ساختار کنونی ساختمان صورت گیرد. در صورتی که بالابر معلولین برای حرکت عمودی در ساختمان نصب شود دیگر نیازی به انجام تغییرات و اصلاحات در اسکلت ساختمان نخواهد بود.

 

زیبایی ظاهری بالابر معلولین در ساختمان

برای سازگاری بالابر معلولین و زیبا سازی محیط های داخلی و خارجی ساختمان می توان با انجام نازک کاری ها و پرداخت های سطحی به تولید این نوع تجهیزات مبادرت نمود. برای زیبایی کابین بالابر می توان آن را رنگ آمیزی کرد و برای دور بندی آن نیز می توان از فولاد ضد زنگ و یا فولاد رنگی همراه با شیشه رنگی برای قاب میانی استفاده کرد.

 

نوشته های مشابه