دسته‌بندی نشده

ابعاد آسانسور برانکاردبر

ابعاد آسانسور برانکاردبر

ابعاد آسانسور برانکاردبر

ابعاد آسانسور برانکاردبر باید به گونه ای پیش‌بینی شود که برانکارد و یا تخت به همراه یک نفر همراه، در کابین آسانسور به راحتی جای گیرند.

طبق استاندارد آسانسور، ابعاد کابین آسانسور برانکاردبر باید حداقل دارای عرض ۱۱۰ سانتی متر و عمق ۲۱۰ سانتی متر باشد و برای آسانسور تخت بر عرض ۱۴۰ سانتی متر و عمق ۲۴۰ سانتی متر لازم است.
بر این اساس ابعاد چاهک آسانسور برانکاردبر دارای حداقل عرض ۱۸۰ سانتی متر و عمق ۲۳۵ سانتی‌متر و ابعاد چاهک آسانسور تخت بر دارای عرض حداقل ۲۱۰ سانتی متر و عمق ۲۶۵ سانتی متر است.
درب آسانسور برانکاردبر باید حداقل ۹۰ سانتی متر عرض و ۲۱۰ سانتی متر ارتفاع  داشته باشد. آسانسور تخت بر نیز دارای حداقل ۱۱۰ سانتی متر عرض و ۲۱۰ سانتی متر ارتفاع  می باشد.

 الزامات آسانسورهای برانکاردبر

۱.مجهز به سیستم تراز مجدد
۲.مجهز به دکمه باز ماندن درب کابین برای مدت طولانی تر از زمان عادی بسته شدن درب
۳.ظرفیت هر کابین ۱۳ نفر و معادل ۱۰۰۰ کیلو گرم باشد.
۴.دکمه‌های آسانسور در فاصله ۴۰ سانتی متری از درب ورودی قرار گیرند.
۵.کابین آسانسور برانکاردبر باید مجهز به ضربه گیرهای بسیار مناسب بر روی دیواره کابین در ارتفاع ۹۰ و ۳۰ سانتی متری از کف آسانسور باشد.
۶.مجهز بودن به سیستم کنترل سرعت ولتاژ و فرکانس متغیر
۷.مجهز به یک دکمه مخصوص باشد تا آسانسور در اختیار کاربران آموزش دیده قرار گیرد.
۸.آسانسور برانکاردبر باید مجهز به سیستم برق اضطراری باشد تا در مواقعی که برق به هر دلیلی قطع شد، آسانسور به نزدیکترین طبقه هدایت شود.

ابعاد آسانسور برانکادبر

از مزایای مهم آسانسور‌های برانکاردبر، می توان به کار کردن این آسانسور‌ها با برق سه فاز، مصرف برق کم تر نسبت به آسانسور‌های نفر بر، آرام و بی صدا حرکت کردن و بدنه ی محکم و فلزی و در نهایت مقاوم بودن آن اشاره کرد.

سرعت آسانسور‌های برانکاردبر

به صورت استاندارد، حداکثر سرعت برای آسانسور‌های برانکاردبر باید یک متر بر ثانیه و مقدار شتاب نیز حدودا ۵/۹ متر بر مجذور ثانیه باشد.

نکته: در آسانسورهای تخت بر و برانکارد بر این امکان وجود دارد که عرض و عمق کابین و ابعاد بازشو درب کابین به گونه‌ای طراحی شود که برانکارد و یا تخت به صورت مورب داخل کابین قرار گیرد تا در نتیجه از عمق کابین کاسته شود.

مقاله زیر را نیز بخوانید:
ابعاد آسانسور

 و در نهایت ابعاد و الزامات آسانسورهای ویلچربر به شرح زیر است:

۱.حداقل ابعاد کابین ۱۴۰ در ۱۱۰ سانتی متر
۲.حداقل عرض بازشو درب کابین ۸۰ سانتی متر
۳.مجهز به سیستم تراز مجدد
۴.مجهز به دکمه باز ماندن درب کابین برای مدتی طولانی تر از زمان عادی بسته شدن درب

نوشته های مشابه