مجله آسانسور

بررسی آسانسور هیدرولیک و مزایای استفاده از آن

آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک چه نوع آسانسوری است؟ 

آسانسورها از کاربردی ترین سیستم ها در ساختمان های امروزی هستند که جابجایی افراد را در بین طبقات آسان میکنند. آسانسور انواع  مختلفی دارد مانند آسانسور هیدرولیک، آسانسور کابلی و….. در این مقاله آسانسور هیدرولیک را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.
سیستم آسانسور برای حرکت از پمپ فشار روغن و شیر صنعتی استفاده میکند. این امر باعث ایجاد مزایای زیادی از جمله افزایش راندمان می‌شود. آسانسورهای هیدرولیک انواع مختلفی دارند که در محیط هایی مانند بیمارستان، باربری، خودروبری و مسافربری استفاده می‌شوند. این آسانسورها تحمل بار بین ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم (۲ تن) را دارند.

این مقاله را نیز بخوانید : آسانسور استاندارد

 

استفاده از آسانسور هیدرولیک چه مزیت هایی دارد؟

خرابی کم

به دلیل اینکه آسانسورهای هیدرولیک با پمپ فشار روغن کار میکنند در طول زمان با خرابی کمتری در قطعات روبه‌رو می‌شوند و عمر آن‌ها زیاد است.

فضای کمی احتیاج دارد

این آسانسورها مانند آسانسورهای کابلی فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و قابل نصب در هر مکانی هستند.

مقرون به صرفه

از منظر هزینه آسانسورهای هیدرولیک بسیار مقرون به صرفه تر هستند و هزینه سرویس و نگهداری آن ها پایین تر است.

از بهترین آسانسور ها برای جابجایی وسایل سنگین

به دلیل اینکه آسانسورهای هیدرولیکی توانایی حمل بار سنگین را دارند بهترین گزینه برای حمل این نوع بارها هستند.

امنیت بالا

امنیت آسانسورهای هیدرولیکی مثال زدنی است و با توجه به ساختار قطعات ، دارای ضریب ایمنی بسیار بالایی هستند.

 مصرف کم برق

از ویژگی آسانسورهای هیدرولیک این است که موقع پایین آمدن از نیروی برق استفاده نمی‌کنند. همین ویژگی باعث کاهش مصرف برق توسط آنها خواهد شد.

حرکت سریع و آرام

این نوع از آسانسور دارای حرکت سریع است. در عین حال در رده‌ی بی صداترین آسانسور ها نیز شناخته شده که موجب آسایش افراد خواهد شد.

استفاده از آسانسور هیدرولیک

قابلیت ضد سرقت

آسانسورهای کابلی برای اینکه دارای مزیت ضد سرقت شوند باید بر روی آن ها گاورنر نصب کرد اما آسانسورهای هیدرولیک به طور خودکار به سیستم ضد سرقت  مجهز هستند.

عدم نیاز به چاه عمیق

اگر در محیطی زندگی میکنید که به طور پیش فرض مکان نصب آسانسور برای آن تعبیه نشده است میتوانید از این آسانسور ها استفاده کنید زیرا نصب آن ها در محل نیازبه حفر چاله های عمیق ندارد.

عدم نیاز به موتور خانه

آسانسورهای هیدرولیک مناسب خانه ها و آپارتمان های کوچک می‌باشند زیرا نیازی به نصب موتورخانه ندارند. اگر قصد نصب و استفاده از آسانسور را دارید اما شرایط نصب موتورخانه برای شما مهیا نیست ، میتوانید از آسانسورهای هیدرولیکی استفاده نمایید.

 

 

 

انواع آسانسور هیدرولیک

 

نوع دونفره

آسانسورهای هیدرولیکی دو نفره مناسب برای منازل و ساختمان های دوبلکس می باشند و ابعاد بسیار کوچکی دارند. آسانسورهای دونفره نیاز به فضای بسیار کمی خواهند داشت و از امنیت بالایی نیز برخوردارند.

این مقاله را نیز بخوانید : خرید آسانسور

مزایای آسانسور هیدرولیک

 رستورانی

این نوع از آسانسور برای رستوران هایی که بیشتر از دو طبقه هستند کاربرد دارد و به وسیله آن ها غذا و بار در بین طبقات جابجا می‌شود.

 ویلچر بر

این مدل آسانسور برای افرادی مناسب است که توانایی حرکت ندارند و از ویلچر استفاده می‌کنند. استفاده از ویلچر در هر مکانی امکان پذیر نیست به همین دلیل بسیاری از این افراد برای جابجایی در بین طبقات از آسانسور ویلچر بر استفاده میکنند.

مناسب برای فضای فروشگاهی

از آنجایی که فروشگاه ها مساحت زیادی دارند میتوان از آسانسورهای هیدرولیکی فروشگاهی در این مکان ها استفاده کرد.

آسانسور هیدرولیک ساده و متحرک

این نوع از آسانسورها به دلیل قیمت پایینی که دارند از پرطرفدارترین آسانسورها به شمار می‌روند و در بسیاری از مکان ها از آن ها استفاده می‌شود. و اما آسانسورهای متحرک نیز بسیار پرطرفدار هستند اما از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر برخوردارند.

نوشته های مشابه